Gana paprastos, bet tikslios Domanto Razausko mintys.

Daug kaip galima gyventi, bet tikslas vis tiek tas pat:

****Religija yra kelias link ten, kur religija tampa nebereikalinga. Įsivaizduoju kalną, į kurį eina daugybė takų. Kai užlipi ant aukštesnio laiptelio ir pamatai, kiek yra takų, supranti, kad jie visi vienodi. Tai tik žmogaus išgalvoti, jo aplinkos ir troškimų sąlygoti dalykai. Krikščionis nuo budistų skiria tik kultūra. Kelias eina link ten pat.

**Turbūt tiksliausias apibūdinimas, kodėl nevertinu (kratausi?) kalbos:

****Budizmas moko, kad visi atsakymai ateina tik tada, kai nustoji uždavinėti sau klausimus ir kai iš esmės suvoki, jog tavo žodžiai ir tik žodžiai kuria visą pasaulį aplink. Kalba lemia tavo mąstymą. Arkliui visiškai nusispjaut, vadini jį arkliu ar paukščiu.

**Seniai žinoma, bet vis tiek dokumentuosiu:

****(…) manau, kad aiškinti dainas yra žiauriausias iš žiauriausių nusikaltimų. Tą žinutę, kurią norėjau perduoti, aš perdaviau. Kaip ją priims žmogus – čia jau jo reikalas. Noriu, kad kiekvienas mano dainas priimtų savaip. Tai yra pati žavingiausia kūrybos dalis.

iš *[Domantas Razauskas: Nedainuoju eilėraščių, neskaitau dainų Šiaurės Atėnai](http://www.culture.lt/satenai/?leid_id=956&kas=straipsnis&st_id=17039)*